Hotelová akadémia na exkurzii v Grand Hoteli Kempinski Štrbské Pleso

   Súčasťou vzdelávania žiakov odboru hotelová akadémia sú aj rôzne odborné exkurzie v hotelových a gastronomických zariadeniach. Koncom marca sa štvrtáci a piataci zúčastnili odbornej exkurzie v Hoteli Kempinski na Štrbskom Plese.

   Manažér hotela žiakov privítal pri recepcii a predstavil im vývoj a históriu hotela, jeho minulosť a prestavbu. Hotel Kempinski patrí medzi najlepšie na Slovensku. Súčasný hotel Grand Hotel Kempinski High Tatras pozostáva z troch prepojených historických budov postavených vedľa seba. Tieto sa odlišujú rôznymi architektonickými formami, od historického dizajnu až po moderný štýl. Spolu vytvárajú dojem malebnej a zvláštnej stavby s rôznymi tvarmi striech, ktoré dokresľujú panorámu okolitých Vysokých Tatier. V roku 2003 bola pripravená nová štúdia rekonštrukcie týchto budov. Jej cieľom bolo transformovať historicky chránené budovy na luxusný päťhviezdičkový hotel. Obnovenie hotela bol nesmierne náročný proces a trval viac ako 4 roky. Komplex sa nachádza v Národnom parku Vysoké Tatry s najvyšším stupňom ochrany, čo z neho robí národnú pamiatku.

   Tento hotel je určený pre náročnú klientelu a tomuto je prispôsobená aj príprava a nároky na zamestnancov. Žiaci Spojenej školy v Ružomberku boli oboznámení s prevádzkou hotela, postupmi a povinnosťami pracovníkov od príchodu hosťa, až po jeho odchod. Postupne im boli predstavené typy izieb a mohli si prezrieť mladomanželský apartmán, lobby bar, reštauráciu, kongresové priestory, priestory, kde sa nachádza prezidentský apartmán. Mali možnosť vystúpiť aj na jednu z vežičiek hotela a pozrieť si tak nádhernú panorámu okolitých hôr a vychutnať si výhľad na Štrbské pleso. Bolo im umožnené vstúpiť aj do priestorov wellness a k hotelovému bazénu. Pre žiakov hotelovej akadémie bola táto exkurzia inšpiráciou a motiváciou pre ich ďalšie štúdium a prácu.