Děčínska vlna

V Českom Dečíne prebehla 13.2 2020 súťaž Děčínska vlna 9. ročník. Témy tohtoročnej súťaže boli:

DÁMSKÁ KATEGORIE:   „MARIE ANTOINETTA: MÓDNÍ IKONA SVÉ DOBY“

Historický účes v současném pojetí inspirovaný dobou rokoka (18. století.).

PÁNSKÁ KATEGORIE:   „Elegantní Barber styl: Jdeme s dobou“

SPECIÁLNÍ KATEGORIE:  „Praktický dámský výčes pro zdravotní sestru“

Nursing Now

My sme  sa zúčastnili kategórie Nursing now. Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť praktický výčes z dlhých alebo polodlhých vlasov. Výčes (jednoduchý drdol alebo uzol) musí zodpovedať súčasným trendom podľa zadanej témy a musí byť nositeľný zdravotnou sestrou 21. storočia.Účes musí zodpovedať výkonu práce zdravotnej sestry, nesmie predstavovať zo zdravotných či hygienických dôvodov riziko pre pacientov. Účes a celková úprava mala byť prirodzenou  súčasťou profesionálnej zdravotnej sestry.

Zúčastnili sa žiačky 2.D triedy Terézia Ševčíková a Erika Macková, modelky Mariana Balážová a Sofia Šavolová. Súťažiace odborne pripravila pani majsterka Ľubomíra Furdeková, a ako doprovod robila pani zástupkyňa Gabriela Maceková.

Hneď prvý deň sme si dali prechádzku po Děčíne, spoznali sme sa s novými ľuďmi a videli sme rôzne historické pamiatky. Druhý deň bola súťaž, všetky sme boli nervózne, ale nakoniec to dopadlo prekvapivo dobre, aj keď sme sa neumiestnili na prvých troch miestach. Na tretí deň sme šli do Prahy. Tešíme sa aj na budúci rok, v ktorom by sme sa chceli zúčastniť vo viacerých kategóriách.

Ďalšie foto : TU